Kültür/Kafes Balıkçılığı

Kafeslerinizi hızlı ve eksiksiz denetleyin.

ÜRETİMİ ARTTIRIN

Ağlarınızın veya kafeslerin rutin muayenesi, sualtında ışıklandırma,beslenme kontrolü, ağ temizliği, türlerin izlenmesi, farklı süreçlerin kontrolü veya ölü balıkları kaldırma sorunlarının çözümü için sualtı aracımızoldukça verimlidir.

Maliyetleri düşürürken, işinizi üretimi artırmaya odaklayabilirsiniz. Buna ek olarak, araçlarımızın yanal hareketi, teknisyenlerin ROV’yi kafesin etrafına yönlendirerek kolayca yan bölgelerin muayenelerini yapmalarınısağlar.

Çözümlerimiz

Sualtı araçlarımızla, 3 knot’a kadar olan akımlara dayanabilir, böylece muayene boyunca istikrarlı manevra kabiliyetini koruyabilirsiniz.

Profesyonel Dalış

Gözcü, sualtında en iyi dostunuz

TEHDİTLERE KARŞI GÜVENLİ GÖRÜŞ

Profesyonel dalgıçların güvenliğine yönelik tehditler su altı bölgelerinde genellikle gizlidir. SEAROVER sizlere Gözcü ile daha güvenli bir görünüm sunuyor.

Dalgıçlar çabalarını tam olarak nereye odaklayacaklarını bilecek ve girmek üzere oldukları çevreyi daha iyi anlayabileceklerdir.

Sualtı robotlarımız profesyonel dalgıçların her gün yüzleşmek zorunda oldukları görevleri daha güvenli hale getirir ve görevlerin yönetilmesini kolaylaştırır.

Çözümlerimiz

Araçlarımız, altyapı denetimleri veya bakım işlemleri gibi her türlü sualtı görevi için mükemmel iş arkadaşıdır.

Tatlı Suda Kullanım

HERHANGİ BİR ALANDA GÖRÜNTÜLEME İMKANI

Farklı özel şirketler ve kamu kurumları, içme suyu tankları, yangın söndürme tankları, bakım ve rutin teftiş gerektiren diğer su kapları içinde teftiş yapmak için sualtı robotu kullanıyorlar.

Sualtı robotumuzun uygun boyutu, dalgıçların güvenli bir şekilde erişemeyeceği ve inceleyemeyeceği alanları gözlemlemelerine izin verir: sızıntılar, tortu seviyeleri, kaplama durumu ve bir tankın genel durumunu değerlendirir. Yüksek manevra kabiliyeti, başkalarının görmediğini görmek için zor erişimli alanlara girmesine izin verir.

Çözümlerimiz

Araçlarımız, yüksek çözünürlüklü görsel incelemeler yapmak için mükemmel bir araçtır ve yük taşıma kapasitesi ve hareket özgürlüğü, onları herhangi bir su arıtma istasyonunda vazgeçilmez bir ürün haline getirir.

Enerji

Güvenlik ve verimlilik garantisi

VERİMLİ ENERJİ İLETİMİ

Nüfus arttıkça, verimli üretim ve enerji dağıtımı ihtiyacı giderek daha öncelikli hale gelmektedir. İster rüzgar, ister güneş, petrol ve gaz, nükleer veya hidroelektrik olsun, yeni enerji oluşumlarının büyük bir kısmı su altında kalan bir altyapı içermektedir.

Çözümlerimiz

Su altındaki işlemlerde güvenliği, verimliliği garanti etmek ve aynı zamanda çevresel etkiyi azaltmak, işlem yapılan bölgenin ve ekipmanların yeterli ve periyodik bakımına bağlıdır.

Sualtı robotumuz, hem rutin denetimlerde hem de acil durum denetimlerinde çalışan dalgıçların çalışmalarını mükemmel bir şekilde tamamlayıcı bir alternatiftir. Araçlarımız santrallerde ve su depolarında teftiş yapmak için kullanılabilmektedir.

Keşif

Herkesin ulaşabileceği su altı dünyası

DALIŞ TUTKUSU

Dalış konusunda tutkuluysanız, sualtı dünyasının harikalarını keşfetmek, denizlerin güzelliğine hayran olmak ve aynı zamanda görüntülerdeki her anı yakalamak istiyorsanız, sualtı robotlarımızla bunu yapabilirsiniz.

Su Altı Araştırmaları

Herkes için bilim

Alternatif, Karlı ve Verimli

Su Altı robotumuzla sizlere su altı araştırmaları için uygun maliyetli ve verimli bir alternatif sunarak okyanuslarımızı, nehirlerimizi ve göllerimizi araştırmayı mümkün kılıyoruz.

Bu tür araştırmalar genellikle sahilden uzak yerlerde yapılır, ancak ROV’miz tarafından sunulan taşınabilirlik sayesinde bu engel ortadan kalkmıştır.

Çözümlerimiz

SEAROVER olarak sunduğumuz sualtı robotumuz, su altında gözlemi iyileştirerek daha kapsamlı araştırmalara, araştırma çabalarının daha iyi odaklanmasına ve mükemmel veri toplanmasına izin verir.

Limanlar ve Marinalar

Su altı varlıklarınızın kontrolü elinizde

RUTİN DENETİMLER

Rutin denetimler, su altındaki tüm altyapıların bakımı için çok önemlidir. Bu tür denetimlerin önemi her gün daha da artmakla birlikte, bu tür işleri yapmak için tehlikeli durumlarda da dalgıçlar görev almaktadır.

Barajların, köprülerin ve su depolarının muayeneleri her zaman zorlu ve çoğu zaman tehlikeli olmuştur; ancak bugün Gözcü, dalgıçlar için riski ortadan kaldıran ve aynı zamanda denetimlerle ilişkili yüksek maliyetleri büyük ölçüde azaltan çözümler sunmaktadır.

Çözümlerimiz

Gözcü, bu tür çalışmaların gerektirdiği uzun çalışma saatlerini sağlamak için özel olarak tasarlanmış güçlü bir dahili batarya ile donatılmıştır.

Portatif kontrol kumandası, operatörün suya girmek zorunda kalmadan, aracın manevra yapmasına izin verir. Ayrıca kullanımı oldukça kolaydır ve öğrenmesi kısa sürer.

Arama Kurtarma

Gözcü, kurtarma görevlerinizi planlamanıza yardımcı olur

ÇEVRE BİLGİSİNE SAHİP OLMA

Çok az görev arama-kurtarma birimlerinin, belirli bir yerde olabilecek ya da olmayabilecek bir kurban bulmak için bir dalgıcın hayatını ne zaman riske atacağına karar vermesi kadar zordur.

Dalgıçlar genellikle bu tür operasyonlarda hayatlarını riske atarlar; bu nedenle su altında karşılaştıkları durum hakkında daha fazla bilgiye sahip oldukları zaman kazaların yüzdesi azalacaktır.

Karşılaştıkları sualtı ortamı hakkında ne kadar bilgi sahibi olurlarsa, kendilerini hazırlamak ve riski azaltmak o kadar kolay olacaktır.

Çözümlerimiz

Gözcü, dalgıçlar için daha yüksek bir güvenlik seviyesi sağlar. Mağdur, robotumuzla birlikte bulunduğunda, dalgıçların kabloyu kurbana doğru takip ederek ve ışıkları rehber olarak kullanarak hızlı ve güvenli bir şekilde mağdura ulaşmaları istenebilir. Robotumuz dalgıçlar için güvenilir bir partnerdir.

Savunma Sanayii

 

Su altı robotları, stratejik uygulamaları nedeniyle savunma sanayinin vazgeçilmezlerindendir. Bu sistemler öncelikle su altında gözlem ve keşif amaçlı üretilse de zaman ve teknoloji ilerledikçe daha farklı görev alanlarında yer almaya başlamışlardır. Geçtiğimiz zaman içerisinde, su altı robotu için beklenen stratejik yaklaşımlar yeniden şekillendirilmiştir ve gelecek askeri sistemlerin offshore ve kıyı sahanlığı alanlarındaki savunma düşünce yapısı tamamen değişmiştir. Bir insansız su altı aracını sınırsız süre kullanabilme ve hiçbir değerli askeri personeli zararlı çevre koşullarında bulundurmama fikri bütün askeri çevrelerce kabul görmüştür.