Gözcü Pro

Marin tipi alüminyum ve polikarbonat/polietilenden üretilen dayanıklı dış iskelete sahip GÖZCÜPRO , en zorlu su koşullarında çalışmaya tasarlanmış 8 adet itici motora sahiptir.

Özel tasarıma sahip ve hızlı değiştirilebilir özellikteki Li-Ion batarya ünitesinden güç alarak, su altında uzun süreli çalışma sağlar.

Şiddeti ayarlanabilir güçlü 4 adet LED ışıklar, canlı HD görüntü sağlayan 1080p kamera için mükemmel aydınlatma sağlar; bu sayede gece koşulları ve karanlık ortamlarda da üstün görüş imkanı sağlanır.

Kendi sınıfında zorlu görevleri yerine getirmek için özel donanıma sahip olan GÖZCÜPRO, balık çiftlikleri, boru hatları, su altı inşaatları, limanlar, arama -kurtarma, su altı arkeolojisi, su altı biyolojik araştırmaları, enerji santralleri gibi birçok sektör için barındırdığı üstün özellikler sayesinde kilit rol üstlenmektedir.

200+ metre derinlikte çalışabilme özelliği ve 300+ (arttırılabilir) metrelik kablo seçeneği ile GÖZCÜPRO farklı endüstrilerin su altındaki tüm ihtiyaçlarını karşılayabilir.

Özel programı ve arayüzü sayesinde GÖZCÜPRO modelinin su altından aktardığı görüntüleri VR (Sanal Gerçeklik) gözlüğü ile izlemek mümkün.

Robotun kontrolünü operatör konsolu ile kullanım ve kontrol imkanlarını daha kolay hale getiren UI teknolojisi sayesinde bilgisayardan gerçekleştirebilirsiniz.

Derinlik sabitleme, pozisyon kontrolü gibi seçenekler üstün özelliklerini ortaya koyarken ürünün işlevselliğini de arttırmaktadır. Bu sayede GÖZCÜPRO ile sualtı deneyimlerini oldukça basit ve verimli hale getirdik!

NERELERDE KULLANILIR ?

Searover olarak, denetim, bakım veya araştırmayı verimli hale getiren, bu görevleri herhangi bir insan yaşamını riske atmadan gerçekleştirmemizi sağlayan, çok rekabetçi fiyatlarla sualtı robotları üretiyoruz. Genellikle su altı ROV (Remotely Operated Vehicle/Uzaktan Kontrollü Araç)olarak adlandırılırlar.

 • Verimli çalışma

Robotumuz, şirketlere su altı yapı ve ekipmanlarının denetimi, bakımı ve onarımı konusunda yardımcı olur.

 • Uyumluluk

Sualtı robotlarımızı her müşterinin ihtiyaçlarına uyarlayabilen bir üreticiyiz.

 • Güvenlik

Dalgıçların uzun süreler boyunca derin dalış yaparak aldıkları büyük hayati riskiazaltan en iyi alternatiflerden birini sunuyoruz.

 • Karlılık

Sualtı robotumuz araştırma ve su altı denetimleri için uygun maliyetli bir alternatif sunar. Operasyonel giderlerin azaltılmasını sağlar.

ROV ne için kullanılır?

Sualtı gözlem ROV’larının ana kullanımı batık cisimlerin denetlenmesidir. Özellikle,

 • Yetiştiricilik tesislerindeki denetimlerin sıklığını ve verimliliğini arttırma,
 • Limanlardaki beton blokları gözlemleme,
 • Uzun mesafeli boruları inceleme,
 • Riskli operasyonlar sırasında dalgıçlara eşlik etme görevlerinde yardımcı olurlar.Ayrıca, ROV’lar aşağıdaki uygulamalarda da yaygın olarak kullanılmaktadır:
 • Arama ve kurtarma: yanal tarama sonarı ile geniş alanların veya güvenlik güçlerinin erişmesi zor olan alanların taranması.
 • Deniz araştırmaları: Deniz yataklarının tanımlanması, su parametrelerinin ölçümü (pH, ORP, çözünmüş oksijen, iletkenlik, sıcaklık), su veya çamurun örneklenmesine destek olmak.
 • Sualtı nesnelerinin (hidrofonlar, ölçüm cihazları vb.) geri kazanımı.

Ana Özellikler