Hizmet Talebi ve Satış İçin Bizimle İletişime Geçin »
Bize Yazın: info@searover.com.tr

DALGIÇLARIN ROVLARI KULLANABİLECEĞİ 5 YOL

Dünyamız hakkında daha fazla şey keşfettikçe, dalgaların altında göremediklerimizi anlama arzusu her zamankinden fazla. Searover sualtı ROV’leri, tüplü dalış yoluyla keşifleri her zamankinden daha erişilebilir ve keyifli hale getiriyor.
Bir jeneratöre veya güç kaynağına ihtiyaç duymadan saniyeler içinde su altında gözlere sahip olabilme özelliği ile Searover gözcü, keşif için mükemmel bir araçtır. Kullanmak için minimum teknik uzmanlık gereklidir.

ROV nedir?

Bir ROV veya uzaktan kontrollü araç, operatörlere su altı ortamlarının canlı görüntüsünü sunar aynı zamanda keşiflerinin görüntülerini kaydetmek için bir HD kamera ile donatılmış, yüksek manevra kabiliyetine sahip, bir robottur. Akıllı ve kullanımı kolay ROV’ler, tüplü dalış için dayanıklı ve taşınabilir araçlardır.

Bir ROV, tüplü dalış ve su altı keşiflerinde nasıl kullanılabilir? Okumaya devam edin!

DALIŞ ALANI KONTROLLERİ

Tüplü dalış son derece popüler olsa da, diğer birçok etkinlik gibi riskler de taşır. İster yeni ister deneyimli bir dalgıç olun, ekipmanın dalış öncesi güvenlik kontrolü kesinlikle çok önemlidir. Kontrollerin her dalıştan önce yapılması, dalgıçlar sudayken kazaların önlenmesine yardımcı olur.
Bir ROV ile dalış öncesi güvenlik kontrolleri bir adım daha ileri götürülebilir. Bir dalgıç suya parmağını bile sokmadan önce, dalış bölgesini incelemek için bir Searover GÖZCÜ kullanılabilir. ROV ile, dalgıçlar suya girmeden potansiyel sorunlar belirlenebilir. Enkaz ve zorlu alanlar işaretlenip planlanarak dalgıçlara güvenli ve eğlenceli bir dalış hazırlanır. Bölge kontrolleri özellikle gemi enkazları gibi tehlike potansiyeli taşıyan veya stabil olmayan bölgeler için yararlıdır.

Dalgıç güvenliğine ek olarak, dalış öncesi denetimler dalışlarınızdan en iyi şekilde faydalanmanızı sağlar. Dalgaların altına girdikten sonra nereyi daha fazla keşfetmek istediğinize karar vermek için önceden en havalı noktaları denetleyerek su altında geçirdiğiniz zamanı en üst düzeye çıkarın.

CANLI SUALTI GÖZLEMİ

Dalgıç güvenliği, dalış sırasında dalgıçları izlemek için bir ROV kullanımıyla daha da optimize edilebilir. Operatörler, yukarıdan dalgıçları takip ederek, dalgıçların güvenli olduğundan ve gerekli güvenlik protokollerini takip ettiğinden emin olmak için su altını gerçek zamanlı olarak izleyebilir. İster açık su ister kapalı alanlar olsun, gerçek zamanlı izleme, tüplü dalış güvenliği için inanılmaz derecede faydalıdır.

Gözlem için ROV kullanan bir pilot ile yaklaşan olası tehlikeler, sorun oluşmadan önce tespit edilebilir. Su altı izleme ile proaktif kalarak dalgıç güvenliği önceliklendirilebilir.

Gerçek zamanlı gözlem, sorunların ortaya çıkması durumunda hemen yakalanmasına olanak tanır. Canlı gözlem ile acil yardım, yardım sağlamak için hızla gönderilebilir.

DALIŞ SONRASI DEĞERLENDİRMELER

Su altı dalış operasyonunu bir ROV kullanarak HD olarak kaydetmek, hem bireysel tüplü dalgıçlar hem de tüplü dalış şirketleri için değer sağlar. Dalışta yapılan benzersiz, yüksek kaliteli dalış görüntülerini yakalamak, dalgıçların en sevdikleri maceraları yeniden yaşamalarını sağlar. Ayrıca tüplü dalış şirketleri dalışları kaydederek müşterilere bir katma değer sağlayabilir ve daha fazla gelir elde edebilir.

Ayrıca dalış şirketleri, operasyonların nerede iyileştirilebileceğini belirlemek için dalışları değerlendirebilir. Dalışları değerlendirerek, mümkün olan en iyi dalış deneyimlerini sağlamak için uygulamalar güncellenebilir.

Son olarak, tüplü dalış şirketleri, pazarlama ve dokümantasyon amacıyla tarihsel dalış içeriklerinin bir dizinini oluşturabilirler.

SERTİFİKA VE ÖĞRETİM

Görüntüleri tutmak, dalışları değerlendirmek ve pazarlama içeriği oluşturmak için faydalıdır, dalışları kaydetmek de sertifikasyon ve eğitim amaçları için inanılmaz derecede yararlıdır.
Kaydedilen görüntüleri kullanarak, ilk sertifika aşamalarında öğrenciler için belirli prosedürler ve kavramlar açıkça gösterilebilir. Eğitim dalışlarının videolarını inceleme kabiliyeti, öğrencilere öğrenme için paha biçilmez bir fırsat sunar.

© 2020 searover